İmkânlarımız

Şu an Çevre Mühendisliği Bölümümüz, 2016 yılında hizmete giren yeni Mühendislik Fakültesi Binasında hizmet vermektedir. Öğretim elemanları odaları A Blok 1. katta, derslikler A Blok zemin katta, laboratuvarlar ise A Blok 1. katta bulunmaktadır.

Eğitim-Öğretim İmkânları

Bölümümüz eğitim-öğretim için gerekli tüm altyapıyı tamamlamıştır. Öğrencilerimize projeksiyonlu modern dersliklerde eğitim-öğretim imkânı sunulmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim-öğretimleri boyunca ihtiyaç duyacakları derslik, laboratuvar ve malzemeleri gibi tüm imkânlar üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. Bölümümüzün toplamda 6 adet araştırma ve öğrenci laboratuvarı ile 4 adet dersliği bulunmaktadır.

Araştırma-Geliştirme İmkânları

Bölümümüz bünyesindeki akademik çalışanlar bilimsel çalışma ve projeleri ile araştırma-geliştirme faaliyetlerininde bulunmaktadırlar. Proje ve çalışmaları esnasında ihtiyaç duyacakları ekipman ve malzemeler projelerin bütçesinden karşılanmakta, bunlar dışındaki diğer ihtiyaçlar Mühendislik Fakültesi ve Üniversitenin imkânları ölçüsünde karşılanmaya çalışılmaktadır.

Endüstriyel Hizmet İmkânları

Bölümümüz bünyesindeki akademik çalışanlar endüstrinin ihtiyaç duyduğu konularda ölçüm, analiz ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve hizmet için gerekli olan altyapı hazırlanma aşamasındadır.

Yardımcı Destek İmkânları

Üniversitemiz çalışanlarına ve öğrencilerine birçok hizmet sunmaktadır. Üniversitemiz özel güvenlik birimi ile korunmakta olup güvenli bir ortama sahiptir. Öğrencilerimiz için yurtlar yerleşke içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz öğle ve akşam yemeklerini yemekhanede 2 TL'ye yiyebilmektedirler. Yerleşke içerisinde alışveriş için mekânlar ile spor ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenciye e-posta hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için de öğrenci toplulukları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da Üniversiteleri ile irtibatı kopmamakta Mezunlar Portalı ile kariyeleri için destek olunmaktadır.

 


Güncelleme tarihi: 09/09/2016
Uyarı: Bu sayfadaki bilgiler son olarak yukarıda belirtilen tarihte güncellenmiştir. Bu sebeple, bu tarihten sonraki muhtemel değişiklikleri yansıtmıyor olabilirler.